Jak podnieść testosteron

Jest wiele zupełnie naturalnych metod mających wpływ na podniesienie poziomu testosteronu w organizmie mężczyzny, aby mógł on prawidłowo funkcjonować. Znaczny spadek tego hormonu może przyczyniać się do wielu mniej i bardziej poważnych problemów. Mężczyzna wówczas nie jest sobą. Traci zapał do wszystkiego, łącznie z pracą i seksem. Z tym wiążą się również inne zaburzenia. Warto wobec tego, by każdy mężczyzna zadbał o poziom testosteronu w swoim organizmie. Tylko pytanie – jak podnieść testosteron?

1. Redukcja wagi to podstawa, tak samo, jak ćwiczenia

Regularne ćwiczenia są kluczem do zwiększenia poziomu testosteronu

Jedną metodą jest redukcja wagi. Mężczyzna powinien za wszelką cenę postarać się o utratę zbędnych kilogramów, szczególnie gdy ma nadwagę. Otyłość i niski poziom testosteronu mają ze sobą bardzo wiele wspólnego.

Ważne są tu również intensywne treningi. Krótkie, ale za to intensywne ćwiczenia przyczyniają się do wzrostu testosteronu. Mężczyzna osiągnie swój cel, kiedy przez 30 sekund będzie trenował z maksymalną intensywnością, a przez kolejne sekundy, dokładnie przez 90 sekund zacznie ćwiczyć w spokojnym tempie. Efekty będą widoczne, kiedy mężczyzna wykona takich serii 7.

2. Seks ma Wpływ na Poziom Testosteronu

Zaobserwowano, że wpływ na zwiększenie testosteronu może mieć nawet seks. Po stosunku poziom testosteronu wyraźnie wzrasta, więc jeżeli mężczyzna ma ochotę dążyć do tego celu właśnie tą naturalną metodą, to nic nie stoi na przeszkodzie. Osoby, które miały okazję tego doświadczyć zauważyły, że możliwości w czasie ćwiczeń na siłowni po wcześniejszym seksie znacznie wzrosły, więc wygląda na to, że to faktycznie działa.

3. Odpowiednia Dieta

Właściwa dieta jest tu bardzo ważna. Niektórzy preferują niezdrowe odżywianie i wciąż zupełnie nieświadomi swego działania zadają sobie pytanie – jak zwiększyć testosteron. Powinni właśnie zacząć od zmiany diety, na zdrową, a przynajmniej sprzyjającą wzrostowi tego hormonu. Na przykład zły wpływ na poziom testosteronu ma brak cynku, magnezu, witaminy D i keratyny.

Zadbaj o zdrową dietę!

Ważne jest również to, aby wyeliminować cukier albo przynajmniej go ograniczyć. Na przykład wypicie szklanki słodkiego napoju może przyczynić się do wyraźnego spadku testosteronu.

Mężczyzna dbający o poziom testosteronu powinien jeść zdrowe tłuszcze, a chodzi tu konkretnie o tłuszcze nasycone, które znajdują się w czerwonym mięsie, żółtkach jaj, ciemnej czekoladzie, serach, oleju kokosowym, owocach morza i wielu innych produktach spożywczych.

4. Eliminacja Stresu

Stres ma negatywny wpływ dosłownie na wszystko. Także na poziom testosteronu. Dlatego lepiej go w miarę możliwości unikać. Nie jest to łatwe, ale warto przynajmniej postarać się, z nim walczyć.

5. Naturalne Suplementy Diety

Co prawda suplementy diety może nie są do końca uważane za naturalną metodę, bo są dostępne głównie w tabletkach, ale ich skład jest naturalny, więc można je również tutaj uwzględnić. Wybór jest bardzo duży, dlatego każdy mężczyzna powinien znaleźć dla siebie odpowiedni. Najlepiej korzystać z rankingów, które prezentują produkty najwyżej oceniane przez konsumentów i ekspertów. Na ich podstawie będzie łatwiej dokonać tego niezwykle trudnego wyboru.

No votes yet.
Please wait...