Niski Testosteron. Jakie są Przyczyny?

Niski poziom testosteronu to nie tylko złe samopoczucie mężczyzny i wrażenie, jakby w ogóle nim nie był, ale również szereg innych problemów, których najlepiej unikać. Może nie jest łatwo utrzymać testosteron na odpowiednim poziomie, ale warto, a nawet trzeba starać się zrobić wszystko, co tylko się da, aby osiągnąć ten cel. Warto najpierw dowiedzieć się, co tak naprawdę jest przyczyną spadku tego hormonu.

Przyczyn Niskiego Poziomu Testosteronu jest Wiele, a Oto i One

Jedną z przyczyn jest nieprawidłowe działanie osi podwzgórze-przysadka-jądra. Jednak to nie wszystko. Do obniżenia poziomu testosteronu mogą przyczynić się wszelkiego typu urazy jąder i moszny, a także choroby nowotworowe. Często do zawahania poziomu testosteronu dochodzi, kiedy pojawia się infekcja czy to zajmująca jądra, czy też ogólnoustrojowa. Do spadku poziomu testosteronu może przyczynić się nadużywanie alkoholu. Zdarza się niejednokrotnie, a praktycznie za każdym razem, że niski poziom tego hormonu pojawia się na skutek leczenia niektórych chorób. Wpływ na to mają też zaburzenia genetyczne. Podobno taki sam efekt można uzyskać, jeżeli mężczyzna zbyt mocno się stresuje i nie stosuje odpowiedniej, zdrowej diety. Wówczas organizm reaguje w ten sam sposób, a konkretnie dochodzi do spadku poziomu testosteronu.

Ponadto do Spadku Hormonu Może Doprowadzić…

Tak naprawdę niski testosteron może być spowodowany również szeregiem innych przyczyn. Chodzi tu między innymi o choroby ośrodkowego układu nerwowego. Kolejna sprawa to choroby nowotworowe. Wszelkie urazy głowy, a także krwawienia do ośrodka układu nerwowego też mogą przyczyniać się do takich właśnie problemów hormonalnych u mężczyzn, co w sumie wydaje się całkiem zrozumiałe. Organizm wówczas funkcjonuje zupełnie inaczej. Wymieniając przyczyny niskiego poziomu testosteronu, nie można zapomnieć o radioterapii.

Trzeba dbać o poziom testosteronu

Wbrew temu co się wydaje, trzeba dbać o właściwy poziom testosteronu, aby móc prawidłowo funkcjonować i czuć się po prostu dobrze. Nie jest to łatwe, bo jeżeli spadek tego hormonu jest duży, to trzeba trochę się natrudzić, aby ten poziom odbudować. Jednak jest to możliwe, wystarczy tylko zaangażować się w to i zastosować konkretne metody. Chcąc uzyskać ten cel, na pewno w pierwszej kolejności należy wyeliminować wszystkie przyczyny. Jeżeli przyczyną są choroby, nie będzie to łatwe, a może nawet okaże się niemożliwe do wykonania. Natomiast, gdy powodem będzie tylko zła dieta, to przecież da się coś z tym zrobić.

Podsumowując, testosteron u mężczyzn odgrywa bardzo istotną rolę. Jest ważny, dlatego każdy mężczyzna musi dbać o to, aby był na odpowiednim poziomie. Wówczas lepiej się poczuje, zyska siłę i energię nie tylko do ćwiczeń na siłowni czy pracy, ale ogólnie do życia i funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Odpowiednio poziom tego hormonu poprawi też relacje damsko-męskie. Podnieść poziom testosteronu można na wiele sposobów. W pierwszej kolejności trzeba wyeliminować przyczyny. Następnie warto zadziałać dobrym suplementem. A wybór tego rodzaju specyfików jest bardzo duży, więc każdy powinien bez problemu wybrać dla siebie odpowiedni, najlepszy.

No votes yet.
Please wait...